KOLEJNY AKT WANDALIZMU

Do zdarzenia doszło w miniony piątek tuż po godzinie osiemnastej. Początek całego zajścia miał miejsce w w Bibliotece pod Atlantami, kiedy nietrzeźwy mężczyzna wszczął awanturę. Agresora z biblioteki wyprosił portier, jednak zaniepokojony nietypowym zachowaniem podjął dalszą obserwację. Mężczyzna udał się na Plac Kościelny, gdzie zniszczył złożone kwiaty i znicze. W tym momencie o całym zajściu poinformowano Straż Miejską oraz Centrum Monitoringu Wizyjnego.

W piątek 5 marca o godzinie 18:20 do dyżurnego straży miejskiej wpłynęło zgłoszenie dotyczące dewastacji Pomnika Niepodległości. Na miejsce natychmiast został skierowany patrol interwencyjny. Równocześnie poinformowano Centrum Monitoringu Wizyjnego o konieczności zabezpieczenia materiału z miejsca zdarzenia. Przybyli na miejsce funkcjonariusze dokonali rozpytania świadka zdarzenia, który potwierdził akty dewastacji i znieważenia pomnika oraz wskazał sprawcę. Strażnicy ujęli agresywnego mężczyznę, z którym udali się do siedziby jednostki. Na miejscu po zapoznaniu się z dokumentacją zarejestrowaną przez miejski monitoring potwierdzono zgłoszenia. Materiał ukazuje zarówno niszczenie i dewastację złożonych kwiatów, rozbijanie zniczy jak i akt znieważenia pomnika, poprzez oddanie moczu. Ponadto mężczyzna zniszczył instalację artystyczną mieszczącą się przy budynku Plac Kościelny 3. Zaczepiał i wyzywał przechodniów.
Sprawca został przekazany w ręce Policji celem przeprowadzenia dalszych czynności.