Imieniny: Fryderyka, Małgorzaty i Seweryny
piątek, 20 lipca 2018
25.06.2018
Wizyta przedstawicieli Komisji Europejskiej w Wałbrzychu!

19 czerwca w Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia odbyło się spotkanie 107 przedstawicieli samorządów – sygnatariuszy Deklaracji Sudeckiej i Porozumienia Sudety 2030 z przedstawicielami Dyrekcji Generalnej ds. Polityki regionalnej i Miejskiej Unii Europejskiej (DG Regio). Wizyta to efekt zaproszenia skierowanego na ręce DG Regio przez lidera sygnatariuszy Porozumienia Sudety 2030 – Prezydenta Romana Szełemeja, który przewodniczył delegacji samorządowej podczas pierwszego spotkania w Brukseli 21 marca br.

Uczestnicy spotkania w Wałbrzychu dyskutowali o dotychczasowym wykorzystaniu środków unijnych w ramach funkcjonowania Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Aglomeracji Wałbrzyskiej i Jeleniogórskiej oraz perspektywach wsparcia finansowego dla obu regionów w ramach polityki spójności prowadzonej przez Komisję Europejską po roku 2020.