• Czeski
  • Angielski
  • Francuski
  • Niemiecki
  • Polski
Imieniny: Bogusława, Liwiusza i Tekli
środa, 23 września 2020
19.11.2019
Warsztaty Projektanci Innowacji - podsumowanie
15 listopada 2019 roku  w Starej Kopalni odbyły warsztaty Projektanci Innowacji PFR i Google w ramach projektu edukacyjnego, który uczy Polaków kreatywności i innowacyjnego myślenia. Udział w warsztatach wzięli nie tylko ludzie młodzi, dopiero szukający pierwszej pracy, ale także Ci którzy chcą zmienić karierę, szukają wsparcia w stworzeniu swojej firmy lub chcą wprowadzić nowe pomysły w już istniejącej działalności.

Hasło przyświecające uczestnikom warsztatu to: Kreatywność jest jak jazda na rowerze – każdy może się jej nauczyć, a bycie innowacyjnym to stan umysłu nie cecha, którą się ma lub nie.

Trenerki, które od pierwszej chwili z niesamowitą energią potrafiły zaciekawić uczestników, wciągnąć do wspólnej pracy,  przedstawiły krok po kroku cały proces tworzenia rozwiązań przy pomocy metody design thinking, czyli:
ETAP 1- poznanie użytkownika
ETAP 2-  tworzenie radykalnie nowych rozwiązań
ETAP 3- testowanie/ tworzenie prototypów.

Jesteśmy zachwyceni formą warsztatów i tematyką, widać było, że uczestnicy dobrze się bawią, inspirują nawzajem, współpracują mimo różnic wiekowych, osobowościowych, branżowych  i powstały tego zaskakujące efekty. Uczestnicy dopytywali na koniec kiedy będą następne?

Dlatego bardzo dziękujemy trenerkom i uczestnikom za obecność, zaangażowanie i mamy nadzieję, że jak powiedział Pan Prezydent "(...) pomysły, które zrodziły się podczas tego wydarzenia będą mogły być realizowane w Wałbrzyskim Inkubatorze Przedsiębiorczości, który powstaje na ul. Młynarskiej".

Poniżej fotorelacja.


Archiwum wiadomości »
Prześlij zdjęcie, zgarnij nagrody
Go to airqualityapp Go to facebook Go to twitter