Imieniny: Fryderyka, Małgorzaty i Seweryny
piątek, 20 lipca 2018
Nokia GARAGE - nowy projekt w ramach współpracy z Miastem Wałbrzych!
Nokia GARAGE - nowy projekt w ramach współpracy z Miastem Wałbrzych!

Prawie 500 m2 przestrzeni do twórczej pracy innowatorów - Nokia otworzyła centrum innowacji “Nokia GARAGE”

W ubiegłym roku Miasto Wałbrzych ujawniło się jako miejsce z ogromnym potencjałem w branży IT co miało potwierdzenie w maratonie programistycznym Software Hackathon, który cieszył się ogromnym zainteresowaniem! W efekcie Gmina Wałbrzych podpisała w kwietniu br. list intencyjny z firmą Nokia, który to otworzył wiele możliwości współpracy oraz rozwoju zawodowego i osobistego dla wałbrzyskich uczniów oraz innowatorów w branży IT.

OTWARCIE PROJEKTU

18 czerwca 2018 r. Gmina Wałbrzych została zaproszona do nowego projektu “Nokia Garage”*, czyli miejsca będącego łącznikiem pomiędzy firmą i jej zamkniętym zapleczem technologicznym, a światem zewnętrznym – młodymi naukowcami, startupami, miastami i partnerami biznesowymi. O randze przedsięwzięcia świadczy już fakt, że na oficjalne otwarcie projektu przybyli m.in.

• Minister Inwestycji i Rozwoju Jerzy Kwieciński,
  • przedstawiciele Ministerstwa Cyfryzacji,
  • Prezydent Miasta Wałbrzycha,
  • Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej,
  • reprezentanci Ambasady Finlandii oraz
  • management firmy Nokia.

Prezydent Miasta Wałbrzycha Roman Szełemej w ramach prezentacji "The City of Wałbrzych - Strategy for Smart City!" przestawił szereg projektów realizowanych oraz planowanych w zakresie smart cities, które to coraz bardziej zbliżają Miasto Wałbrzych do miasta inteligentnego a tym samym przyjaznego i wygodnego dla mieszkańców. Pełna agenda do pobrania w załączniku.

Prezydent Roman Szełemej

* Przestrzeń “Garage” we Wrocławiu składa się z 3 części: Creative Zone, Maker Space i Lab. Zachęcamy, aby osobiście doświadczyć tej niezwykłej przestrzeni i poznać zapaleńców, pragnących wspólnie rozwijać projekty, które już niebawem mogą zmienić świat. Więcej informacji na stronie www.nokiagarage.pl

Załącznik: