Imieniny: Darii, Mateusza i Wawrzyńca
Wałbrzych
23.04.2015
Krajowy Fundusz Szkoleniowy - spotkanie informacyjne dla pracodawców

Dolnośląski Wojewódzki Urząd Pracy oraz Powiatowe Urzędy Pracy we współpracy z Dolnośląskimi Pracodawcami zapraszają na spotkania promocyjne dotyczące możliwości uzyskania dofinansowania ze środków Krajowego Funduszu Szkoleniowego.
Spotkanie jest adresowane do pracodawców z Dolnego Śląska, którzy są zainteresowani uzyskaniem dofinansowania ze środków Krajowego Funduszu Szkoleniowego na dofinansowanie kształcenia ustawicznego pracowników i pracodawców (tj. szkolenia, kursy, studia podyplomowe), podejmowanego z inicjatywy lub za zgodą pracodawcy.
Celem utworzenia KFS jest zapobieganie utracie zatrudnienia przez osoby pracujące z powodu kompetencji nieadekwatnych do wymagań dynamicznie zmieniającej się gospodarki. Pracodawca starający się o dofinansowanie kosztów kształcenia ustawicznego może uzyskać dofinansowanie 80% kosztów kształcenia ustawicznego ze środków KFS. W przypadku mikroprzedsiębiorstwa, tj. pracodawcy zatrudniającego do 10 osób, ze środków KFS można zostać sfinansowane 100% kosztów kształcenia ustawicznego.
Dofinansowanie z KFS pracodawca może przeznaczyć na:

1. określenie potrzeb firmy w zakresie kształcenia ustawicznego, które ma być dofinansowane,
  2. kursy i studia podyplomowe realizowane z inicjatywy pracodawcy lub za jego zgodą,
  3. egzaminy umożliwiające uzyskanie dyplomów potwierdzających nabycie umiejętności, kwalifikacji lub uprawnień zawodowych,
  4. badania lekarskie i psychologiczne wymagane do podjęcia kształcenia lub pracy zawodowej po ukończonym kształceniu,
  5. ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków w związku z podjętym kształceniem.

TERMIN SPOTKANIA: 28.05.2015 r.,
MIEJSCE: Wałbrzych, Hotel Restauracja Maria, ul. Wrocławska 134 B
PROGRAM SPOTKANIA:

• 10:00 - 10:15 Powitanie uczestników
    Dolnośląski Wojewódzki Urząd Pracy, Dolnośląscy Pracodawcy
  • 10:15 - 11:30 Krajowy Fundusz Szkoleniowy - czym jest?
    Przedstawiciel Dolnośląskiego Wojewódzkiego Urzędu Pracy
    Procedury pozyskiwania środków z KFS
    Przedstawiciel Powiatowego Urzędu Pracy
  • 11:30-11:45 Przerwa kawowa