Imieniny: Celiny, Hilarego i Janusza
poniedziałek, 21 października 2019
30.09.2019
Dolnośląskie Forum Gospodarcze 2019

Na środkach unijnych w kontekście ich wpływu na rozwój infrastruktury regionalnej, poprawę jakości życia mieszkańców, kondycję rynku pracy oraz przedsiębiorstw skupią się prelegenci Dolnośląskiego Forum Gospodarczego. Wydarzenie zaplanowane jest na poniedziałek, 7 października 2019 w Świdnicy, jako największa regionalna i bezpłatna konferencja gospodarcza skierowana do przedsiębiorców i samorządowców. Gośćmi specjalnymi wydarzenia będą: komisarz UE Elżbieta Bieńkowska oraz dziennikarz Marcin Prokop. Patronat nad wydarzeniem objął Marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylski.

Tegoroczne Dolnośląskie Forum Gospodarcze odbędzie się pod hasłem „Środki unijne dla Twojej firmy". Będzie próbą podsumowania dotychczas otrzymanego wsparcia, a także wskaże perspektywy finansowania oraz możliwości pozyskiwania środków dla sektora mikro, małych i średnich firm. W związku z tematyką unijną wydarzenie połączone zostało z Dialogiem Europejskim, w którym uczestniczyć będzie Elżbieta Bieńkowska - komisarz ds. rynku wewnętrznego, przemysłu, przedsiębiorczości i MŚP Komisji Europejskiej.

Organizatorzy Dolnośląskiego Forum Gospdarczego zapewniają, że będzie to wydarzenie na najwyższym poziomie merytorycznym. W Teatrze Miejskim w Świdnicy spotkają się podmioty gospodarcze, samorządy i instytucje, aby omówić sytuację sektora mikro, małej i średniej przedsiębiorczości w regionie, a także możliwości rozwoju jego potencjału. Wydarzenie będzie szansą na pozyskanie wartościowych kontaktów w środowisku biznesowym, a także okazją na dialog przedsiębiorców, instytucji i władz lokalnych – mówi Iwona Petryla, zarządzająca spółką FRW Media Group, będącą Instytucją Otoczenia Biznesu i wydawcą Dolnośląskiego Portalu Gospodarczego www.naszbiznes24.pl.

Współorganizatorem Dolnośląskiego Forum Gospodarczego jest Urząd Miejski w Świdnicy. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, jednak z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc, konieczna jest rejestracja chętnych do uczestnictwa.

Można tego dokonać na stronie : REJESTRACJA

Największa regionalna konferencja gospodarcza rozpocznie się w poniedziałek, 07 października 2019 roku po godz. 9:00 i potrwa do późnego popołudnia. W programie spotkania znajdą się panele informacyjne związane z potencjałem gospodarczym Dolnego Śląska, możliwościami wsparcia dla firm, warunkami pomocy publicznej, instrumentami zwrotnymi dla sektora MŚP, dialogiem społecznym, rolą regionów w Unii Europejskiej. Prezydent Wałbrzycha dr Roman Szełemej zaprezentuje „Strategię SUDETY 2030", jako szansę dla regionu. Dziennikarz, prezenter, mówca Marcin Prokop wygłosi z kolei wykład motywacyjny „Zmiana jako szansa oraz źródło korzyści, a nie zagrożenie". Spotkanie w Świdnicy zakończy networking.

Zapraszamy do udziału!