Żyj i Pracuj w Wałbrzychu!

W dniu 18 grudnia 2018 r. w Urzędzie Miejskim w Wałbrzychu podpisano list intencyjny pomiędzy: Urzędem Miasta w Wałbrzychu, Toyotą Motor Manufacturing Poland sp. z o.o., Cersanita III S.A. oraz Ronal Polska Sp. z o.o

Głównym celem podpisanego listu jest wspólna promocja miasta Wałbrzycha jako dobrego miejsca do inwestowania oraz wsparcie zatrudnienia w firmach zlokalizowanych na terenie miasta. Ze strony gminy list podpisał Prezydent Miasta Wałbrzycha dr Roman Szełemej, natomiast ze strony firm: Tomasz Jakacki – Członek Zarządu – Dyrektor Zakładu (Cersanit), Krzysztof Brosig – Prezes Zarządu (Ronal), Dariusz Mikołajczak / Wiceprezes TMMP ds. Korporacyjnych. Podobnie jak budowa nowych mieszkań, zacieśnienie współpracy pomiędzy miastem, a globalnymi korporacjami w nim działającymi jest jednym ze sposób na zatrzymanie odpływu mieszkańców z Wałbrzycha.