• Tschechisch
Montag, 21 September 2020
23.04.2015
Gwiazdy biznesu rozdane

Dariusz Miłek, Suhorovsky Design Sp. z o.o., GEOTRADE Sp. z o.o., Frankonia Poland Sp. z o.o., SKC Haas Polska Sp. z o.o., Abe Grupa Kreatywna Małgorzata Jaskólska i Gmina Miasto Świdnica to laureaci Dolnośląskiego Plebiscytu Gospodarczego „Gwiazdy Biznesu”.
W uroczystej Gali Finałowej imprezy, której pomysłodawcą był Fundusz Regionu Wałbrzyskiego uczestniczyło ok. 500 gości z całego regionu. Do udziału w konkursie zgłosiło się 60 firm. Podmioty ubiegały się o zwycięstwo w następujących kategoriach: Mikro Firma, Mała Firma, Średnia Firma, Biznes Odpowiedzialny Społecznie, Samorząd Przyjazny Biznesowi, Pierwszy Biznes.
Jedyną kategorią, do której nominowała tylko Kapituła była Osobowość. Laureaci, oprócz statuetek, otrzymali także czeki rozwojowe na szkolenia i promocję.
Organizatorami Dolnośląskiego Plebiscytu Gospodarczego „Gwiazdy Biznesu” byli Fundusz Regionu Wałbrzyskiego oraz Portal www.naszbiznes24.pl.

Patronat Honorowy nad wydarzeniem objęli:

• Minister Gospodarki, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości,
  • Marszałek Województwa Dolnośląskiego,
  • Wojewoda Dolnośląski
  • Prezydent Miasta Wałbrzycha.

Mecenat sprawowali:

• Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna,
  • Wałbrzyskie Zakłady Koksownicze „Victoria” S.A.,
  • Pentair Poland Sp. z o.o.
  • Bank Gospodarstwa Krajowego.

W Gali Finałowej, która odbyła się w 17 kwietnia 2015 roku w Starej Kopalni w Wałbrzychu uczestniczyło ok. 500 gości. Decyzją Kapituły, Samorządem Przyjaznym Biznesowi została Gmina Miasto Świdnica. Na drugim miejscu znalazła się Gmina Miejska Głogów, a trzecie wywalczyła Gmina Ząbkowice Śląskie.
Nagrodę w kategorii „Pierwszy Biznes” otrzymała założona w 2014 roku Abe Grupa Kreatywna Małgorzata Jaskólska. Przy okazji tej kategorii rozstrzygnięto również konkurs „Pomysł na biznes”, który w lutym ogłosił Fundusz Regionu Wałbrzyskiego. Granty finansowe o wartości 2,5 tys. zł, 1,5 tys. zł i 1 tys. zł otrzymały: Justyna Miśkiewicz, Beata Rosicka i Marta Mrówczyńska.
W kategorii Mikro Firma nagrodę otrzymał Sławomir Suchorowski, twórca międzynarodowej marki Suhorovsky Design. Na miejscu drugim uplasowała się Firma Szkoleniowo-Doradcza Anna Szywała S.C., a na trzecim MIMARI Michał Mirocha. Specjalnym wyróżnieniem Kapituły nagrodzono TEATR NASZ.
W kategorii Mała Firma nagrodę zdobyła firma GEOTRADE Sp. z o. o. Drugie miejsce wywalczyła spółka GLOBIMIX, a trzecie Niepubliczne Przedszkole Językowe „Michałek”.
Z kolei w kategorii „Średnia Firma” zwycięzcą Frankonia-Poland Sp. z o.o.,  drugie miejsce zajął był ZPAS-NET Sp. z o.o., a trzecie ENITRA Sp. z o.o.
W kategorii „Biznes Odpowiedzialny Społecznie” były zwycięzcą została dzierżoniowska spółka SKC Haas Polska. Tuż za nią uplasowały się Wałbrzyskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. i Galess Sp. z o.o.
W kategorii „Osobowość” bezapelacyjnie wygrał Dariusz Miłek, twórca potęgi CCC z Polkowic. Obecnie grupa CCC ma ponad 700 salonów obuwniczych. Poza Polską aktywna jest również m.in. w Czechach, na Słowacji, w Niemczech, Austrii, Rosji i Turcji.

Źródło: Fundusz Regionu Wałbrzyskiego
Foto (użycz.): Fundusz Regionu Wałbrzyskiego