• Tschechisch
  • Polnisch
Name-day: Darii, Mateusza und Wawrzyńca
Montag, 21 September 2020
Konferencja Jak finansować rozwój firmy: Anioły Biznesu, Fundusze PE/VC, Banki czy Giełda?
02.12.2014

9 grudnia w Hotelu Mercure we Wrocławiu (Pl. Dominikański 1) eksperci reprezentujący najważniejsze instytucje, które zajmują się dostarczaniem kapitału dla firm, opowiedzą jak można skorzystać z ich oferty, jakie należy spełnić warunki i wreszcie jakie można odnieść korzyści z zewnętrznego finansowania. Konferencja adresowana jest dla mikro, małych i średnich firm, instytucji otoczenia biznesu oraz agend samorządowych.

Przedsiębiorstwa nie mogą się rozwijać bez inwestycji, które są jednak kosztowne, wymagają zaangażowania własnego lub pożyczonego kapitału. W warunkach globalizacji i zmieniających się technologii wybór właściwej, najbardziej opłacalnej metody inwestowania nie należy do łatwych. Kryzys finansowy udowodnił, że w trudnych czasach receptą na dalszy rozwój i wzmocnienie pozycji rynkowej mikro, małych i średnich firm jest umiejętność pozyskiwania kapitału.

Czy przeciętne przedsiębiorstwo może podjąć ryzyko inwestowania w innowacyjne technologie? Jak zminimalizować ryzyko i pozyskać kapitał przy użyciu funduszy Venture Capital i Private Equity? Jak wykorzystać rynek giełdowy do zdobycia kapitału potrzebnego na inwestycje? W jaki sposób banki dopasują montaż finansowy do potrzeb przedsiębiorcy? Odpowiedzi na te pytania uzyskacie Państwo na konferencji „Jak finansować rozwój firmy: Anioły Biznesu, Fundusze PE/VC, Banki czy Giełda?”.

W trakcie konferencji zaprezentowane zostanie, jak dokonać stosownej oceny potrzeb technologicznych, aby usprawnić funkcjonowanie przedsiębiorstwa oraz jak uzyskać wsparcie we wdrożeniu technologii mogących przynieść dodatkowe korzyści związane z rozwojem i podniesieniem konkurencyjności. Przedstawiona będzie także propozycja finansowania dla firm rozpoczynających działalność tzw. start-up’ów. Przede wszystkim jednak omówione zostaną szczegółowo obecne źródła pozyskiwania kapitału:

Kredyt technologiczny – wprowadzenie nowych rozwiązań, współpraca z bankiem

fundusze podwyższonego ryzyka – Venture Capital i Private Equity,

Anioły biznesu – kluczowy element w rozwoju innowacyjnych start-up’ów,

Rynek giełdowy – pozyskanie kapitału dla sektora MŚP

Podczas interaktywnych warsztatów będzie można uzyskać kompleksową informację na temat poszczególnych źródeł finansowania oraz rekomendacje dotyczące wyboru metody zasilenia kapitałem, optymalnej z punktu widzenia indywidualnych potrzeb i możliwości przedsiębiorstw. Dodatkowo dla zainteresowanych proponowane jest uczestnictwo w warsztacie prowadzonym przez Business Angels (Anioły Biznesu) nt. Jak inwestor czyta biznesplan? Dobre i złe praktyki w pisaniu biznes planu.

Konferencja współorganizowana jest z regionalnym związkiem pracodawców Konfederacji Lewiatan - Dolnośląscy Pracodawcy.

Informacja: www.dolnoslascypracodawcy.pl

News archive »