• Tschechisch
Tydzień Przedsiębiorczości w Wałbrzychu - podsumowanie
27.11.2014
Tydzień Przedsiębiorczości w Wałbrzychu - podsumowanie

Galą Przedsiębiorczości w Auli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej i wręczeniem statuetki Lidera Przedsiębiorczości Dolnośląscy Pracodawcy i Fundusz Regionu Wałbrzyskiego zakończyli Tydzień Przedsiębiorczości w regionie wałbrzyskim. Wydarzenie organizowane było w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. Jest to największe na świecie wydarzenie promujące przedsiębiorczość jako postawę i podejmowanie biznesowych inicjatyw. Honorowy patronat nad imprezą objął Prezydent Miasta Wałbrzycha, dr Roman Szełemej.

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości to międzynarodowy projekt promujący świadomy rozwój, aktywną postawę wobec życia i podejmowanie biznesowych inicjatyw. Organizowany od 2008 roku, w 143 krajach świata, w tym w Polsce. Każdego listopada organizacje, instytucje i firmy, którym zależy na rozwijaniu przedsiębiorczości, organizują bezpłatne szkolenia, warsztaty, debaty i konkursy pomagające zdobyć wiedzę z zakresu zakładania i rozwijania własnej działalności gospodarczej, budowania sieci kontaktów, zakładania start-upów, negocjowania z pracodawcą czy budowania własnej marki.

W regionie wałbrzyskim w organizację Tygodnia Przedsiębiorczości włączyli się Dolnośląscy Pracodawcy i Fundusz Regionu Wałbrzyskiego. Zorganizowanych zostało dziewięć wizyt studyjnych w przedsiębiorstwach:

Fundusz Regionu Wałbrzyskiego, Wałbrzych

Uzdrowisko Szczawno – Jedlina S.A., Szczawno - Zdrój

Toyota Nowakowski Wałbrzych Sp. z o.o.

Sonel S.A., Świdnica

Hotel Restauracja „Maria”, Szczawno – Zdrój

Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna „Invest Park” Sp. z o.o., Wałbrzych

PPUH JM MAZUR Sp. z o.o. (Nissan Salon & Serwis), Wałbrzych

W ramach wizyt studyjnych uczniowie szkół średnich oraz studenci odwiedzali wymienione przedsiębiorstwa, rozmawiali z ich założycielami i pracownikami. Dowiedzieli się, czym dane firmy się zajmują i co mogą zaproponować swoim potencjalnym przyszłym współpracownikom. Gala Przedsiębiorczości która odbyła się 21 listopada 2014 roku w auli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Angelusa Silesiusa w Wałbrzychu,

była sposobnością do podsumowania efektów spotkań i Tygodnia Przedsiębiorczości.

W panelu dyskusyjnym „Młodzi na start” wzięli udział przedsiębiorcy, przedstawicieli administracji samorządowej, uczelni wyższych, instytucji otoczenia biznesu. Przemawiali m.in. Prorektor ds. Dydaktycznych i studenckich, PWSZ Wałbrzych. Doc. Małgorzata Babińska oraz Robert Jagła, Prezes Zarządu Funduszu Regionu Wałbrzyskiego oraz Artur Mazurkiewicz, prezes zarządu związku Dolnośląscy Pracodawcy.

Swoją obecnością zaszczycił Prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej.

- Wałbrzyskie instytucje wspierają młodych ludzi którzy chcą zacząć działalność gospodarczą - podsumował Artur Mazurkiewicz w imieniu regionalnego związku pracodawców Konfederacji Lewiatan - Dolnośląscy Pracodawcy. - My także pomożemy, jeżeli młody człowiek, który chce założyć własną działalność, zgłosi się do nas - zapewniał prezes Mazurkiewicz.

Podczas Gali Przedsiębiorczości został wybrany Lider Przedsiębiorczości. Firmy nominowano spośród partnerów, współorganizatorów i uczestników Tygodnia Przedsiębiorczości w Wałbrzychu. Zaangażowały się one w organizację i przeprowadzenie wizyt studyjnych dla uczniów i studentów oraz panele dyskusyjne podczas Gali Przedsiębiorczości.

Nominowani:

1. Toyota Nowakowski Wałbrzych Sp. z o.o

2. Toyota Motor Manufacturing Poland Sp. z o.o.

3. Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna „Invest Park” Sp. z o.o., Wałbrzych

4. Uzdrowisko Szczawno – Jedlina S.A., Szczawno - Zdrój

5. Drukarnia Poldruk s.c.

6. Sonel S.A., Świdnica

7. Hotel Restauracja „Maria”, Szczawno – Zdrój

8. PPUH JM MAZUR Sp. z o.o. (Nissan Salon & Serwis), Wałbrzych

Lidera przedsiębiorczości wybierali wszyscy uczestnicy Tygodnia Przedsiębiorczości, czyli uczniowie i studenci, którzy brali udział w wizytach studyjnych oraz uczestnicy gali ankietami zebranymi w pierwszej godzinie trwania Gali Przedsiębiorczości. Zaszczytny tytuł najdynamiczniej rozwijającego się przedsiębiorcy z regionu zdobyło Uzdrowisko Szczawno - Jedlina S.A.

Statuetkę odebrał prezes Uzdrowiska Szczawno - Jedlina, Paweł Skrzywanek. Zaskoczony podziękował za wyróżnienie i wyznał, że mimo iż nie jest wałbrzyszaninem coraz bardziej kocha to miejsce.  - Wiem, że uzdrowisko to miejsce bliskie także waszemu sercu, zapraszam, przychodzicie na randki do parku obok uzdrowiska! - zachęcał.

Oprócz statuetki firma Heuresis ofiarowała bon o wartości 10 tys. zł na szkolenia negocjacyjne dla pracowników zwycięskiej firmy.

Na zakończenie gali uczniowie z Zespołu Szkół nr 7 w Wałbrzychu im. Komisji Edukacji Narodowej przygotowali poczęstunek dla gości.

Zdjęcia i tekst www.dolnoslascypracodawcy.pl

News archive »